Bref

Často kladené otázky

Prečo by som mal používať WC blok?

WC bloky sú používané na udržanie čistoty a sviežosti na vašej toalete. Chránia pred usadeninami vodného kameňa vo WC mise, bojujú proti nečistotám a prinášajú na vašu toaletu príjemnú vôňu vďaka aktívnym látkam, ktoré sa uvoľnia po každom spláchnutí.
Pre dokonalú čistotu a sviežosť na vašej toalete používajte aj Bref WC čističe. WC čističe nechajte pôsobiť v toalete 15 minút.
Bref WC bloky používajte medzi čisteniami toalety pre jej čistotu a sviežosť aj medzi spláchnutiami.

Aký je rozdiel medzi Power Aktiv a Duo Aktiv? Aký je rozdiel medzi tuhými a tekutými WC blokmi?

Bref Power Aktiv je tuhý WC blok. Vďaka jeho unikátnemu zloženiu so 4 funkciami, Bref Power Aktiv chráni pred usádzaním vodného kameňa, vytvára účinnú čistiacu penu, chráni pred usádzaním nečistôt a dodáva vašej toalete extra sviežosť.

Jednoducho umiestnite Bref Power Aktiv pod okraj WC misy, nastavte ho tak aby bol pod prúdom vody a užite si čistotu a sviežosť toalety s každým spláchnutím!

Bref Duo Aktiv je tekutý WC blok. Vďaka jeho dvom komorám Bref Duo Aktiv kombinuje účinok čističa a osviežovača v jednom produkte. Modrá komora obsahuje čistiace látky, ktoré bojujú proti vodnému kameňu a nečistotám. Pravá komora obsahuje príjemnú vôňu, ktorá osvieži vašu toaletu po každom spláchnutí. S Bref Duo Aktiv si užijete tornádo sviežosti a vône s každým spláchnutím!

Ako funguje "fragrance boost - posilnenie vône" v Bref Power Aktiv Fragrance boost?

Bref Power Aktiv Fragrance Boost využíva unikátnu Bref technológiu. Obsahuje jadro, ktoré má o 40% viac parfému ako vonkajší obal guličky. Vďaka tejto novej technológii, Bref Power Aktiv Fragrance Boost udrží vysokú úroveň intezity vône počas celej doby používania. Výsledkom je svieža vôňa od prvého do posledného spláchnutia.

Ako dlho vydrží Bref Power Aktiv, Blue Aktiv a Duo Aktiv?

V priemere, všetky produkty vydržia až 250 spláchnutí, čo predstavuje približne 4 týždne používania. Samozrejme výdrž Bref WC bloku závisí na type toalety, tlaku vody, toku vody a frekvencii splachovania.

Prečo sa guličky WC bloku vymývajú nerovnomerne?

Guličky sa môžu vymývať nerovnomerne kvôli rôznemu toku vody a nevhodnému umiestneniu v toalete. Vždy sa uistite, že WC blok je umiestnený vertikálne a pod prúdom vody.

Ako môžem predchádzať modrým škvrnám v toalete spôsobených WC blokom Bref Blue Aktiv?

Vždy sa uistite, že WC blok je umiestnený vertikálne a pod prúdom vody.

Ak používam Bref Blue Aktiv, čo môžem robiť ak nájdem nejaké modré škvrny po spláchnutí?

Modré zvyšky môžete odstrániť priamo čistou vodou. V prípade zaschnutých škvŕn použite čističe vhodné na kov.

Prečo je dôležité čistiť toaletu aj pod okrajom?

Voda používané na splachovanie zvyčajne obsahuje minerálne látky ako vápnik, železo, horčík a vápno. Keď sa voda vyparí, tieto minerálne látky sa prichytia na povrch. Tieto minerálne zvyšky, ktoré sa nazývajú aj bio film, obsahujú tisíce vírusov a baktérií.
Plocha pod okrajom WC misy je miesto, kde voda najviac preteká. Vďaka vysokej vhkosti, sa bio film môže ľahko rozšíriť do ďalších miest toalety. Preto je dôležité čistiť toaletu pravidelne a starostlivo.
Bref WC čističe majú zloženie, ktoré účinne odstraňuje tento bio film a prináša hygienickú čistotu a sviežosť na vašu toaletu. WC čističe sa ľahko používajú a vďaka svojmu ergonomickému tvaru sa ľahko aplikujú aj pod okraj WC misy.

Čo znamená špina pod vodnou hladinou?

Nečistoty pod vodnou hladinou sú nahromadené nečistoty v toaletnej mise a pri vyústení odpadových trubiek. Tieto nahromadené nečistoty obsahujú veľké množstvo baktérií a vírusov, ktoré sa nazývajú aj bio film. Tento bio film sa môže ľahko rozšíriť aj na iné miesta toalety. Preto je veľmi dôležité čistiť toaletu pravidelne. Na čistenie toalety používajte Bref WC čističe každý týždeň. Nechajte ich pôsobiť 15 minút a spláchnite. Na udržanie čistej a sviežej toalety medzi jednotlivými čistenia používajte Bref WC bloky.

Ako dlho mám nechať Bref WC čističe pôsobiť?

Pre pravidelnú údržbu a čistotu nechajte Bref WC čističe pôsobiť 15 minút. Na odstránenie odolných nečistôt použite Bref 6x Effect a nechajte ho pôsobiť cez noc. Na ochranu pred usadzovaním nečistôt a udržanie sviežosti na toalete použite Bref Power Aktiv WC čistič.

Môžem používať produkty Bref aj bez rukavíc? Aké sú opatrenia v prípade kontaktu s pokožkou?

Je doporučené nosiť ochranné rukavice. Pri kontakte s pokožkou umyte postihnuté miesto veľkým množstvom čistej vody a zašpinené oblečenie pred ďalším použitím operte. Bref WC čističe používajte v dobre vetranom prostredí, napr.pri otvorenom okne.

Aký je rozdiel v zložení Bref WC čističov?

Bref zloženie na bázi kyseliny chlorovodíkovej je vhodné na hygienické čistenie, pretože je vyvinuté tak, aby účinkovalo aj v prípade veľmi tvrdej vody.

Bref zloženie na bázi kyseliny mravčej je účinné proti vodnému kameňu a nečistotám. Navyše, zloženie obsahuje ochrannú technológiu, ktorá chráni pred vodným kameňom a usadzovaním nečistôt a zaistí dlhodobo čistú toaletu.

Obe Bref zloženia ničia 99,9% baktérii.

Je zloženie WC čističov nebezpečné pre moje zdravie?

Ak sa WC čističe používajú podľa doporučenia a návodu, tak nehrozia žiadne zdravotné problémy.

V prípade kontaktu s pokožkou a vlasmi: Umyte veľkým množstvom vody. Pred ďalším použitím operte zasiahnuté oblečenie. V prípade kontaktu s očami: Opatrne ich oplachujte niekoľko minút veľkým množstvom čistej vody. V prípade požitia vypláchnite ústa. Nevyvolávajte zvracanie.

Sú produkty Bref ekologické?

Bref WC bloky sú balené v kartónoch a v plastových obaloch, ktoré obsahujú až 80% recyklovateľného materiálu.
Fľaše Bref WC čističov sú vyrobené z polyolefínových plastov, ktoré sa môžu opätovne používať.