Bref

Vhodné vône pre vašu kúpeľňu

Kúpeľňa je jednou z najvyužívanejších miestností v domácnosti. Nikto nechce mať kúpeľňu, ktorá je špinavá a zapácha. Takej kúpeľni by ste sa pravdepodobne oblúkom vyhýbali a už vôbec by ste netúžili po príjemnom kúpeli. Okrem pravidelného čistenia kúpeľne môžete použiť rôzne úchvatné vône, ktoré sú dnes dostupné na trhu, a naplniť kúpeľňu príjemnou arómou.

Prečo je vo vašej kúpeľni zápach?

Najčastejšou príčinou zápachu v kúpeľni býva upchatá toaleta. Upchatá toaleta je určite nočnou morou pre každého a je potrebné dať ju čo najskôr do poriadku. Ďalším dôvodom nepríjemného zápachu v kúpeľni môžu byť baktérie. Môžu presiaknuť z kanalizácie a hromadiť sa vo WC mise. Stáva sa to najmä počas leta, kedy sa baktérie rýchlejšie množia v dôsledku väčšej vlhkosti. Z rovnakých dôvodov môžete dokonca vo vani objaviť vznikajúci biofilm. Preto je dôležité najprv odstrániť zápach, ktorý v kúpeľni vzniká, až potom aplikovať voňavé prvky.
Zápach v kúpeľni.

Odstraňovače zápachu

Každý z nás sa určite v živote stretol so zápachom v kúpeľni. Je to normálne, kúpeľne nemôžu mať vždy bezchybnú arómu. Prostriedky na čistenie kúpeľne občas nie sú dostatočne účinné na to, aby zápach odstránili. Môžu ho dočasne zamaskovať, avšak ich účinok netrvá dlho. V takej chvíli je vhodné použiť odstraňovače zápachu. V súčasnosti si môžete vyberať z viacerých variantov dostupných na trhu.

Vetranie

Ak sa chystáte pretvárať alebo navrhovať kúpeľňu, jednou z najdôležitejších vecí, ktoré by vám odporučil každý dizajnér, je nezabudnúť na vhodné vetranie. Nedostatočná cirkulácia vzduchu sa môže stať obrovským problémom, najmä pri malých kúpeľniach. Okrem iného môže viesť k vzniku nepríjemného zápachu. Všetky tieto problémy by mohli vyriešiť kúpeľňové okná, ktoré však nie je vždy možné zrealizovať. Preto je vhodné namontovať do kúpeľne aj odsávací ventilátor. Okrem toho si môžete zaobstarať elektrický čistič vzduchu, ktorý nezaberá veľa miesta, dokonca ani veľa nestojí a je skvelou alternatívou k nákladným ventilačným systémom.

Ďalšie tipy na odstránenie zápachu

Než začnete s aplikáciou príjemných vôní, tu je niekoľko spôsobov, ako z kúpeľne odstrániť neželaný zápach:

  • Kúpeľňu je potrebné pravidelne upratovať. Hoci aromatické výrobky môžu zápach na nejaký čas prekryť, ak kúpeľňu poriadne neupracete, objaví sa znova.
  • Pravidelne kontrolujte odtoky. Tie bývajú najčastejším zdrojom problémov.
  • Perte uteráky a nechajte ich dobre vyschnúť. Vlhké uteráky produkujú zvláštny zápach.
  • Vyberte si sprchový záves, ktorý je možné prať, aby ste ho mohli pravidelne čistiť. Majte tiež v zálohe náhradný záves, ktorý môžete medzitým používať.
  • Môžete si zaobstarať aj aromatické mydlo s príjemnou osviežujúcou vôňou.

Prečo je príjemná vôňa kúpeľne dôležitá?

Každý z nás si chce raz za čas dopriať relaxačný kúpeľ, nikto sa však nebude cítiť príjemne v páchnucej kúpeľni. Aby ste vytvorili upokojujúce prostredie a zbavili sa stresu, musí vaša kúpeľňa voňať ako luxusné kúpele. Preto je výber tej správnej vône do kúpeľne dôležitý aj pre vašu psychickú pohodu a spokojnosť. Navyše, nikdy neviete, kedy budete chcieť pripraviť relaxačný kúpeľ pre návštevu. Určite vám urobí veľkú radosť, keď pochvália váš perfektný výber vône.

Vône a dizajn

Dekorovanie kúpeľne nie je len o výbere vhodnej farby stien či rozložení dekoračných predmetov, dôležitá je aj voľba tej správnej vône. Táto vôňa sa musí hodiť k dizajnu kúpeľne a zároveň vám musí umožňovať vytvoriť v nej dokonalú atmosféru. Skvelým prístupom je prispôsobiť vôňu kúpeľne farbe, ktorá v nej dominuje. Napríklad, ak máte hnedú kúpeľňu, povedzme v tradičnom štýle s toaletným stolíkom vo farbe tmavého dreva, je potrebné zvoliť korenistú vôňu. Výbornou možnosťou, ktorú môžete vyskúšať, je napríklad škorica.

Ak ste sa v kúpeľni rozhodli pre pastelové farby ako bledoružová alebo fialová, vyskúšajte niektorú kvetinovú vôňu. Orgován alebo levanduľa by sa mohli dokonale hodiť. Mnohým ľuďom sa páči dokonca ruža, ktorej vôňa do takéhoto prostredia tiež skvele zapadne. Použite Bref Power Active Fresh Flowers a vychutnajte si osviežujúcu vôňu prírody. Alebo ak máte kúpeľňu v teplých tónoch s odtieňmi oranžovej alebo zlatej, určite siahnite po citrusovej vôni, ktorá vám pomôže vytvoriť úžasnú atmosféru.

Vonné tyčinky.

Vonné sviečky

Ďalšou jednoduchou cestou na likvidáciu nepríjemných pachov v kúpeľni sú vonné sviečky. Niektoré sviečky dokážu so zápachom v kúpeľni urobiť divy. Nielenže krásne voňajú, ale pri kúpeli majú aj upokojujúci účinok. V každom prípade, ak máte radi vonné sviečky a chcete ich v kúpeľni zapaľovať, nikdy ich nezabudnite pred odchodom z nej sfúknuť, aby ste predišli riziku požiaru.
Vonné sviečky.

Esenciálne oleje

Esenciálny olej je skvelým prostriedkom, ako naplniť kúpeľňu príjemnou vôňou. Môžete ich nakvapkať do difuzéra alebo si z nich podomácky vyrobiť vlastné čistiace produkty. Stačí, ak sa budete riadiť vyššie uvedenými tipmi a vaša kúpeľňa bude plná vôní. Krásna kúpeľňa je kompletná až vtedy, keď sa ňou šíri príjemná vôňa.