Bref

Tipy ako udržať kúpeľňu dlhšie v čistote

Po hektickom dni v práci sa nikto neteší na neporiadok doma. Určite by ste boli radi, keby bolo pri príchode domov všetko upratané, a vy by ste si mohli dopriať oddychový kúpeľ pri sviečkach. Upratovanie domu, a najmä kúpeľne, je časovo náročná povinnosť, ktorej by sme sa takmer vždy najradšej vyhli. Navyše, špinavá vaňa a umývadlo, okolo ktorého sa na všetky strany povaľuje vaša kozmetika, na prvý pohľad rozhodne nepôsobia lákavo. Napriek tomu je dôležité udržiavať kúpeľňu v čistote nielen z hygienických dôvodov, ale aj kvôli vašej psychickej pohode. Čistá a uprataná kúpeľňa je predsa snom každého z nás!

Priebežné upratovanie

Je dôležité dbať na to, aby kúpeľňa ostala čistá po každom použití, aby ste nemuseli absolvovať zdĺhavé upratovanie vždy, keď sa k vám ohlási návšteva. Užitočným tipom je urobiť si zásoby toaletného papiera aj čistiacich produktov. Musíte ich mať uložené v skrinke v kúpeľni, aby ste ich mali vždy poruke. Vždy majte za dverami uloženú stierku, aby ste pri vstupe do kúpeľne nemuseli prekračovať veľké mláky vody.

Kúpte si látkový záves

Ak máte obavy z baktérií alebo sa, ako väčšina z nás, chcete vyhnúť kontaktu s mikróbmi, je dôležité udržiavať oblasť vane vždy čistú. Sprchový záves je miestom, kde najčastejšie vzniká biofilm, takže je určite dobré začať s látkovým závesom. Ten sa jednoduchšie čistí aj vymieňa. Môžete si vybrať záves podľa svojho estetického cítenia a nezabudnite ho pravidelne čistiť, aby ste zabránili množeniu slizkých baktérií v okolí vane.
Látkový sprchový záves.

Sklopený poklop

Pri spláchnutí toalety z nej vystrekujú drobné kvapôčky, preto je veľmi dôležité pred každým spláchnutím sklopiť poklop. Ďalším užitočným tipom je použiť na čistenie toalety chlórové bielidlo. Stačí, ak nalejete štvrtinu pohára do toalety, chvíľu počkáte a potom spláchnete. Ak chcete, aby toaleta ostala čistá a vždy pripravená na použitie, opakujte tento postup najmenej raz do týždňa. Ak chcete zájsť ešte o kúsok ďalej, vyrobte si vlastné šumivé tablety na čistenie toalety. Stačí vám na to sóda bikarbóna, prostriedok na umývanie riadu a kyselina citrónová. Vieme, že na to asi nebude čas vždy, preto môžete použiť niektorý z mnohých WC čističov, ktoré sú momentálne dostupné na trhu. Bref 10x Effect Total Protection WC Gel bez problémov vyčistí toaletu a obalí steny misy ochrannou vrstvou, ktorá zabraňuje usadzovaniu nečistôt.

Ako skladovať veci v kúpeľni?

Keď skončíte s líčením, nie je dobré nechávať všetku kozmetiku, najmä štetce na líčenie, rozloženú po kúpeľni. Môžete ich uložiť napríklad do pekných sklenených pohárov. Keby ste ich nechali len tak rozložené, množili by sa v nich baktérie. Zubnú kefku nechajte vyschnúť po každom použití a pravidelne čistite nádobu, v ktorej je odložená. Navyše, správnym skladovaním, okrem hygienického hľadiska, zároveň znížite množstvo neporiadku okolo umývadla.

Pravidelne umývajte dlážku

Dbajte na to, aby bola podlaha v kúpeľni vždy čistá. Ak by bola špinavá, roznášali by ste mikróby z nej po celom dome. Investujte do dobrého mopu na podlahu v kúpeľni. Najlepšou možnosťou je mop, ktorý sa dá oprať, aby ste ho mohli pravidelne čistiť.

Ako odstrániť zápach z vane?

Tešíte sa na príjemný kúpeľ po namáhavom dni, no keď ste ucítili zápach vychádzajúci z vane, úplne vás prešla chuť. Určite to má na svedomí biofilm, ktorý sa vo vani tvorí. Najlepším spôsobom, ako sa ho zbaviť, je nasypať do odtoku pol pohára sódy bikarbóny a zaliať ju pohárom octu. Nechajte ich nejaký čas pôsobiť a potom vyčistite vaňu horúcou vodou. Ešte lepšou voľbou je Bref Colored Water. Vďaka svojmu zloženiu bojuje proti vodnému kameňu, má osviežujúci efekt a obnovuje hygienu medzi jednotlivými spláchnutiami.

Zaveďte poriadok

Skrinku na lieky treba mať vždy prehľadne upratanú. Ľahšie sa tak dostanete k jej obsahu a zároveň bude kúpeľňa pôsobiť usporiadanejšie. Vyhadzujte nepotrebné obaly od všetkých produktov, ktoré používate a majte na stene miesto na vešanie uterákov. Prehľadná kúpeľňa pre mnohých znamená čistú kúpeľňu!
Uprataná zásuvka v kúpeľni.

Balíček prvej pomoci pre kúpeľňu

Keď sa postaráte o to, aby bola celá kúpeľňa uprataná a všetko malo svoje miesto, je potrebné vytvoriť škatuľu na odkladanie všetkých čistiacich pomôcok, vrátane čistiacich prostriedkov, ktoré pravidelne používate. V škatuli by mali byť aj dezinfekčné čistiace obrúsky alebo iné pomôcky na rýchle čistenie. Treba ich mať poruke, aby ste mohli vyčistiť všetky fľaky od vody na skrinke s liekmi či od zubnej pasty na rôznych miestach kúpeľne. Môžete tu mať tiež uložené suché handričky na utieranie. Tie sa vám hodia, keď budete potrebovať zotrieť prach z dverí kúpeľne, poličiek či podlahy. Nemusíte predsa vyťahovať vysávač kvôli každej drobnosti. Čistota na začiatku dňa je dôležitejšia, ako si myslíte.

Čistý, uprataný a upravený súkromný priestor robí divy – vylepší vám náladu a prinesie pokoj na duši bez toho, aby ste sa museli znepokojovať, kto vyčistí umývadlo alebo toaletu. Využite preto tieto skvelé tipy, ako udržať kúpeľňu dlhšie v čistote.