Bref

Skrášlite si vašu kúpeľňu

V kúpeľni trávime veľa času, preto každé jej vylepšenie vnímame intenzívne. Poďme sa pozrieť na pár nápadov ako vylepšiť kúpeľňu tak, aby vám ju závidela každá návšteva.

Či už plánujete úplne novú prestavbu alebo sa vám honia hlavou iba malé vylepšenia, máme pre vás inšpiratívne tipy, ktoré majú flexibilné využitie - pri rekonštrukcii alebo sezónne vylepšenia určené pre veľkých i malých.

Nórske drevo

Ak vás to tiahne skôr k čistému a jednoduchému štýlu s využitím prírodných materiálov, potom je pre vás ideálnym severský štýl. Ten sa hodí pre pravidelné a vzdušné priestory. Často býva vyzdobený prírodným drevom v kombinácii s bielym obložením. Celkový dojem je jednoduchý a príjemný. Škandinávsky štýl je zvyčajne i cenovo prijateľný. Biele obloženie a obyčajné drevo patrí medzi menej nákladné kúpeľnové materiály. Pokiaľ ale nechcete razantne zasahovať do interiéru kúpeľne, tak odporúčame pridať drevené police alebo ďalší nábytok z prírodného dreva. I malá zmena môže zmeniť celkový vzhľad kúpeľne s novým severským nádychom.

Biele kachličky a prírodné drevo

Rustikálne prvky

Rustikálny štýl je hlavne o vlastnom vkuse. Má pomerne hrubé prvky, ktoré môžu byť pre niekoho možno až príliš drsné. Zvyčajne je vyjadrený starožitným príslušenstvom vrátane nábytku, ktorý pôsobí masivne. Každý kus nábytku má inú dekoráciu, takže samostatne stojaci nábytok pôsobí nejednotne, ale po jeho spojení vznikne ten pravý rustikálny štýl. Pokiaľ na vás kúpeľa pôsobí až príliš studeným dojmom, potom sa dá jednoducho ,,zohriať" pridaním niekoľko staršých drevených skriniek, poličiek alebo ďalších doplnkov. Môžete napríklad vymeniť modernú zrkadlovú skriňu za staršiu drevenú a násladne na ňu zavesiť zrkadlo.

Rustikálny nábytok

Urobte svoju kúpeľňu neodolateľnou

Celkovo nevýrazný interiér v celom byte? Kúpeľňa je miestom, kde sa môžete odviazať. Abstraktne vyzdobená kúpeľňa nikdy nie je na škodu. Až prehnané krikľavé farebné elementy v kúpeľni nepôsobia vôbec zle. Pridajte farebné tienidlá na luster, na stenu zaveste benátske zrkadlo a do vodnej batérie nainštalujte svietiace kohútiky. Fantázii sa medze nekladú. Vytvorte si svoj osobitý štýl.

Váš mini palác

Méně je více

Čistota, umírněnost, pořádek. Pokud máte rádi minimalistický styl, pak máte před sebou nejjednodušší cestu, jak dosáhnout vysněného výsledku. Minimalistický styl je totiž založen na jednoduchých liniích, samostatných umyvadlech, monotónním vybavení a co nejmenším počtu nábytku. Zbavte se veškerých zbytečných doplňků včetně rohožek a koberečků. V ideálním případě se doporučuje zamalovat případné ornamenty na zdích bílou barvou. Chcete-li dosáhnout minimalistického vzhledu, musí být prostor čistý, nevýrazný a úhledně upravený.

Menej je viac

Kvetinová sviežosť

Intérierové rastliny sú skvelým nástrojom ako vylepšiť vašu kúpeľňu. Nebojte sa ich použiť veľa pre dosiahnutie vskutku unikátneho výsledku. Jedná sa o relatívne lacný a jednoduchý spôsob ako vytvoriť niečo neobvyklé. Rastlinám sa najviac darí vo vlhkých priestoroch a ich vôňa môže zakrývať rôzne nepríjemné zápachy. Jediným negatívom je fakt, že sa o rastliny musíte starať. Pokiaľ teda hľadáte nenáročný štýl na údržbu, potom pre vás kvetiny nebudú ideálnou voľbou.

Kvetinová sviežosť

Viktoriánsky prepych

Pokiaľ sa chcete vo vašej kúpeľni cítiť naozaj kráľovsky, potom pre vás bude najvhodnejší viktoriánsky štýl. Viktoriánske kúpeľne sú honosné s ozdobnými detailmi a lešteným kovom. Luxusne vyzerajúce retro - kúpeľne prinášajú do domu zvláštny štýl a pôvab. V poslednej dobe ich obľúbenosť stále stúpa. Dôležitá je voľba dekoru, ktorý sa pre svoj tvar a dizajn hodí iba do veľkých priestorov. Achillovou pätou pre tento štýl je teda hlavne priestor, ktorý v mnohých bytoch v kúpeľni dnes bezpochyby chýba.

Viktoriánsky prepych

Ak stále váhate nad vybraným štýlom, tak musíte vedieť, že pre zmenu stačí v kúpeľni rozmiestniť niekoľko doplnkov a rozdiel bude viditeľný na prvý pohľad bez toho, aby ste vynaložili väčšie úsielie. Medzi doplnky počítame napríklad zrkadlo, nový sprchový záves, čerstvé kvetiny a ďalšie jednoduché dekorácie, ktoré už zdobia váš byt v ostatných miestnosťach.

Výrazné zrkadlo

Farebný sprchový záves môže zmeniť vzhľad vašej kúpeľne

Sprchový záves

Farebný sprchový záves môže zmeniť vzhľad vašej kúpeľne

Smes okvetných lístkov

Smes rôznych okvetných lístkov môže výrazne zasiahnuť do vzhľadu kúpeľne a zároveň krásne vonia

Váza a kvetiny

Vázy a kytice môžu rozžiariť akúkoľvek kúpeľňu

Zladenie farieb

Jednoducho zlaďte farbu vášho ručníku s farbou vášho dekoru.

"Najskôr musíte začať o kúpeľni rozmýšlať, až potom ju môžete skrášľovať“ - Jednoduché typy pre zmenu vašej kúpeľne.