Bref

Šikovné kúpeľňové úložné priestory

Keď sa vrátime domov po náročnom dni v práci, predtým, než si doprajeme túžobne  očakávanú sprchu, väčšina z nás určite chce mať upratané všetky toaletné potreby, kozmetiku aj výbavu kúpeľne. Ak by sme nechali všetky veci, ktoré každodenne používame len tak rozložené po kúpeľni, pôsobilo by to chaoticky a pridávalo nám starosti navyše pri upratovaní. Preto ak máme v kúpeľni všetky tieto potrebné veci poukladané správnym spôsobom, pôsobí to organizovane, a navyše nám to výrazne uľahčuje život. Aj upratovanie sa stáva oveľa jednoduchším, keď sa vyhneme riziku, že sa nám niečo rozpadne alebo rozbije a spôsobí to ešte väčší neporiadok.

Čistá a organizovaná kúpeľňa sa rozhodne nezaobíde bez dostatočných úložných priestorov na všetky sprchovacie pomôcky a kozmetiku, ako aj iné kúpeľňové položky, napríklad uteráky alebo čistiace prostriedky. Väčšina z nás však má miniatúrnu kúpeľňu alebo kúpeľňu atypického tvaru, čo obmedzuje úložné možnosti. Existuje viacero kreatívnych spôsobov, ako tento priestor využiť čo najlepšie.

Kúpeľňa bez skrinky na lieky

V takmer každej kúpeľni nájdete skrinku s liekmi. No tie, v ktorých ju nenájdete, ponúkajú niekoľko možností ako všetko rozmiestniť. Zaujímavým nápadom je roztriediť všetky veci do organizérov. Na ukladanie väčších predmetov môžete použiť poschodové košíky, na menšie veci, ktoré každodenne používate, zásuvky alebo aj misky či podnosy. Môžete si zvoliť systém podľa farieb alebo estetického dojmu, ktorým sa budete riadiť aj pri výbere úložných nádob. Ďalším skvelým tipom je použiť barový vozík na ukladanie sprchovacích a toaletných výrobkov. Ak máte obmedzený priestor v kúpeľni, môžete do nej priviezť vozík len vtedy, keď ho potrebujete. Keďže je mobilný a zaberá len málo miesta, je ideálnym pre stiesnené kúpeľňové priestory.
Barový vozík do kúpeľne.

Maximálne využitie dostupného priestoru

Ak máte malú kúpeľňu, znamená to tiež menšiu skrinku na lieky a menej úložných priestorov. Do tých sa nemusí zmestiť všetko. Preto musíte byť tvoriví a využiť všetky dostupné priestory. Určite môžete namontovať poličky nad toaletu či dokonca aj nad dvere kúpeľne. Nemusí ísť o klasické skrinky, ak sa vám do ich montáže príliš nechce. Dobrým nápadom je použiť namiesto nich úložné škatule, ktoré rozložíte na tieto poličky a skryjete tak ich obsah pred pohľadmi ostatných.  Okrem toho, ak máte umývadlo pripevnené na stenu alebo umývadlo s nohu, často nemôžete mať skrinku ani pod ním. Namiesto nej môžete dať do týchto miest aspoň poličky. V obchodoch nájdete viacero druhov poličiek vhodných špeciálne na tieto účely.
Poličky do kúpeľne.

Prijateľný rozpočet pre vašu peňaženku

Niektoré poličky a úložné riešenia vás môžu stáť dosť peňazí, podľa toho, kde ich zoženiete. Ak však nechcete veľa míňať a prípadne máte nejaké umelecké zručnosti, môžete si niektoré veci vyrobiť sami a vytvoriť tak zaujímavé priestory. Mnohí ľudia riešia problémy s úložným priestorom tak, že si v obchode s tvorivými potrebami kúpia lacné debničky, namaľujú ich a zaujímavým spôsobom pripevnia na stenu. Takéto projekty dodajú kúpeľni osobnejšiu, zábavnejšiu a tvorivejšiu atmosféru.

Tajné poličky v kúpeľni

Ak po celej kúpeľni rozmiestnite poličky a škatule na odkladanie vecí, môže to pôsobiť príliš preplneným dojmom. Ak máte radi minimalizmus alebo chcete v kúpeľni ponechať aj určitý voľný priestor, skvelou možnosťou pre vás sú tajné poličky. Môžete napríklad umiestniť skrinku za veľké kúpeľňové zrkadlo, alebo aj malé zrkadlo nad umývadlom. Potom všetky produkty naukladáte do tejto skrinky za zrkadlom a keď zavriete dvierka, nebudú nikomu na očiach.

Úložné priestory na elektrické spotrebiče

Ak máte malú kúpeľňu s obmedzeným úložným priestorom, jedným z hlavných problémov môže byť nedostatok vhodných a bezpečných miest na uloženie elektrických spotrebičov. Horúcu kulmu nemôžete len tak položiť vedľa umývadla – mohlo by to byť veľmi nebezpečné. Mohli by ste však vedľa umývadla či dokonca na dvere skrinky nainštalovať plechový úložný box, a rozumne tak využiť priestor.

Úložné priestory v stene

Úložné priestory v stene, najmä v sprche či vedľa vane, predstavujú šikovný spôsob ako ušetriť priestor v kúpeľni. Tento tip je však vhodnejší pre kúpeľne, ktoré sú ešte len vo výstavbe alebo prechádzajú rekonštrukciou. Okrem úložného priestoru takéto zabudované výklenky alebo kútiky v kúpeľni predstavujú aj zaujímavý dizajnový prvok.
Úložný priestor v stene sprchy.

Sklenené poháre

Ak jednotlivé veci, ktoré používate každý deň, necháte len tak voľne rozložené po poličkách alebo okolo umývadla, nebude to pôsobiť veľmi okrasne ani esteticky. Zaujímavým riešením je napríklad použiť sklenené poháre. Skvele sa hodia na uloženie štetcov na líčenie, čistiacich obrúskov a vatových tyčiniek, ako aj mnohých ďalších dôležitých predmetov, ktoré chcete zaujímavo vystaviť.
Vatové tyčinky v pohári.

Magnetická tabuľa

Ak hľadáte veselší a dekoratívnejší spôsob, ako si upratať veci, určite vyskúšajte magnetickú tabuľu. Zvládnete si ju ľahko vyrobiť z veľkého rámu obrazu, kovovej platne a kusu látky. Následne na ňu môžete pripevniť všetky vaše kozmetické výrobky. Určite sa vám toto štýlové a funkčné riešenie zapáči. Kúpeľňa patrí k miestam, ktoré využívate z celého domu najviac, preto je v záujme vašej duševnej pohody aj každodenného využívania dôležité, aby ste ju udržiavali čistú a upratanú. Ak sa budete riadiť spomenutými tipmi, môžete využiť svoju kreativitu aj v kúpeľni s obmedzeným úložným priestorom alebo vymyslieť nové spôsoby, ako skladovať potrebné veci prehľadnejšie. Využite svoju tvorivosť a tieto úžasné nápady na ukladanie a prerobte svoju kúpeľňu tak, aby sa vám do nej vošlo všetko potrebné.