Bref

Rýchlo a dočista: WC blok

Zapácha moja toaleta? Je špinavá? Kedy bola naposledy čistená? Má dnes prísť nejaká návšteva? Dobrý WC blok odpovie na tieto otázky za vás! (Dobre, na tú poslednú možno nie.) Úlohou WC blokov je postarať sa, aby vaša toaleta ostala čistá a svieža medzi jednotlivými čisteniami, len s drobným čistením po každom spláchnutí. Takže ak čakáte nejakú návštevu, je veľmi nepravdepodobné, že by ste sa museli hanbiť za stav vašej toalety.

Vhodný WC blok vás ochráni pred pohromou a zaručí, že vždy zostane zachovaný aspoň minimálny štandard. Môžete si vďaka nemu vydýchnuť a venovať toalete len toľko času, koľko je vám príjemné: čiže takmer žiadny.

WC blok Bref Power Aktiv.

Čo je WC blok?

WC blok je takmer rovnako revolučným vynálezom ako samotný splachovací záchod. Už od svojho vzniku v polovici 60. rokov minulého storočia prináša výraznú zmenu v oblasti hygienického čistenia a čistoty vôbec. Ide o jednoduchú pomôcku, ktorá však chráni našu toaletu, šetrí tisícky hodín drhnutia WC misy a možno už zachránila aj zopár manželstiev. Najvýraznejšou výhodou WC blokov je komfort. Nielenže výrazne šetrí čas potrebný na vyčistenie, ale obnovuje aj hygienu WC misy a osviežuje vzduch v okolí toalety – a pritom je veľmi lacný.

Aký účinok má čistiaci blok do WC?

WC blok v sebe spája viacero funkcií. Najnovší WC blok Bref Power Aktiv plní pri každom spláchnutí až štyri funkcie.

1. Odstraňuje nečistotu a čistí toaletu.
2. Zabraňuje vzniku vodného kameňa a hnedých škvŕn vo WC mise.
3. Zabezpečuje hygienu toalety.
4. Uvoľňuje vôňu, ktorá vytvára sviežu arómu na toalete aj v kúpeľni.

WC blok Bref Blue Aktiv plní tieto funkcie dokonca aj medzi jednotlivými spláchnutiami. Jednoduchšie povedané, udržiava na toalete stabilnú úroveň hygieny a sviežosti, čo pre vás znamená menej čistenia a obáv o jej stav.

Umiestnenie WC bloku.
Umiestnenie WC bloku.

Z akých typov čistiacich blokov do WC si môžete vybrať?

WC bloky sú tuhé bloky s obsahom čistiacich látok. Vešajú sa tesne pod okraj toalety pomocou ohybného plastového ramienka, ktoré sa uchytí o hornú časť misy, aby bol WC blok bezpečne a spoľahlivo pripevnený. WC bloky sa postupne rozpúšťajú pri splachovaní a uvoľňujú sa z nich do vody aktívne látky, ktoré pomáhajú udržať vysokú úroveň hygieny. Dostupné sú v rôznych formách, konkrétne Bref Power Aktiv tvoria štyri samostatné bloky uložené v plastovom puzdre. Táto všestranná pomôcka nielenže slúži ako účinný čistiaci prostriedok, ale tiež dobre vyzerá a jej výrazné farby obľubujú spotrebitelia po celom svete.

Tekuté WC bloky sú veľmi podobné a majú takmer rovnakú funkciu. Tiež kombinujú hygienické a čistiace vlastnosti s uvoľňovaním vône, vďaka ktorej vašu toaletu zaplní svieža aróma. Bref Duo-Aktiv má dve samostatné komory, ktoré spolu plnia tieto funkcie.

Ako upevniť WC blok

Základné upevnenie WC bloku je hračka, stačí rozmotať dlhé plastové ramienko, umiestniť blok na požadované miesto a nechať ramienko zaklapnúť okolo horného okraja WC misy. Je však dobré na chvíľu sa zamyslieť, kde by bolo najlepšie WC blok umiestniť. Je dôležité, aby visel v horizontálnej polohe a aby boli všetky jeho časti pri spláchnutí vystavené podobnému prúdu vody. Len tak môžete naplno využiť účinok všetkých blokov a zároveň zabezpečiť, aby sa niektorý neminul skôr ako ostatné. Najlepšie umiestnenie WC bloku sa líši v závislosti od toalety, avšak väčšina toaliet splachuje hlavne z miesta, ktoré sa nachádza priamo oproti nádržke. Práve tam by ste mali WC blok zavesiť, aby cez neho pretieklo čo najviac vody a aby bol čo najúčinnejší.

Kedy je vhodné WC blok vymeniť?

WC bloky Bref vydržia až 250 spláchnutí. To už však môžete sledovať sami – keď sa blok rozpustí, je čas nahradiť ho novým.

O rade značky Bref

Môžete si vybrať z bohatej ponuky WC blokov radu Bref, podľa toho, na ktorých vlastnostiach vám najviac záleží a aký typ vône preferujete. Zbavte sa stresu zo starostlivosti o toaletu a vyberte si ten najlepší WC blok pre vás aj vašu domácnosť.  Kliknutím sem zobrazíte celý rad.

Pre všetkých, ktorí nemajú čas na upratovanie a nechcú sa už viac stresovať kvôli čistote toalety! – Zistite, ako sa o seba toaleta môže postarať sama – s pomocou WC bloku.