Bref

Osviežte svoju toaletu

Zápach toalety by sme určite nemali tolerovať. Tento problém sa však môže objaviť aj v tých najčistejších domácnostiach. Nepríjemné zápachy môžu vzniknúť nenápadne a postupne sa zhoršovať bez toho, aby sme si to všimli. Zrazu sa za svoju toaletu môžete začať hanbiť, môže vás to hnevať alebo to môže viesť ku konfliktom v inak spokojnej domácnosti.

Nič z toho však nie je nutné. Zápach na toalete by nás nemal rozhádzať a môžeme mu predísť pomocou skorých preventívnych opatrení. Tu sú tri jednoduché kroky, ktoré zaručia, že sa už nikdy viac nebudete musieť hanbiť za arómu vašej toalety.

Bref Power Aktiv.

1. Používanie WC čističov a WC blokov

Ak sa chcete vyhnúť zápachu z toalety, musíte ju pravidelne čistiť vhodným WC čističom a zachovávať sviežosť medzi jednotlivými čisteniami pomocou WC blokov. Spoľahlivé WC čističe si môžete vybrať z radu Bref Hygiene Gel. Tieto čističe so sviežou vôňou sú ideálne na pravidelné používanie a zanechajú vašu misu čistú, žiarivú a bez vodného kameňa. Ak je WC misa naozaj špinavá, je vhodné raz za čas použiť niečo silnejšie. Použite Bref 10x Effect, jeden z najsilnejších čističov na trhu,  ktorým sa zbavíte špiny a vodného kameňa nad vodnou hladinou aj pod ňou.

Keď už toaletu dôkladne vyčistíte, určite chcete, aby taká ostala natrvalo. Medzi jednotlivými čisteniami preto používajte WC blok, vďaka ktorému si toaleta zachová sviežu vôňu. WC bloky fungujú pri každom spláchnutí, kedy sa z nich uvoľní čistiaca látka ako aj príjemná vôňa. Zbavia vás tak zápachu moču a iných pachov a zaručia zachovanie hygienických štandardov.

WC blok Bref Power Aktiv je vďaka svojim štyrom funkciám maximálne účinný pri každom spláchnutí. Odstraňuje nečistoty a čistí toaletu, zabraňuje usadzovaniu vodného kameňa a vzniku hnedých škvŕn vo WC mise, stará sa o hygienu a likvidáciu baktérií a uvoľňuje vôňu, ktorá vytvára v toalete a v kúpeľni príjemnú arómu. To všetko prispieva k žiarivej čistote a sviežej vôni WC misy, takže pri čistení vám už veľa práce nezostane. Ak patríte k ľuďom, ktorí z času na čas týždenné čistenie vynechajú, WC blok je pre vás nevyhnutným pomocníkom.

Kúpeľňa s otvoreným oknom.

2. Umožnite toalete dýchať

Asi pre vás nebude novinkou, že čerstvý vzduch je veľmi dôležitý. Niekedy nespravodlivo pripisujeme vinu za zápach toaletám, pričom v skutočnosti je na vine samotná miestnosť. Mierne vetranie a prúdenie vzduchu sú dôležité nielen na rozptýlenie zápachu, ale najmä na odstránenie vlhkosti a pary, ktoré v opačnom prípade rýchlo spôsobujú vznik plesní. Samotné vetranie môže byť rovnako jednoduché, ako upozorňovanie na túto potrebu. Ak sú všetky zrkadlá zarosené, otvorte okno! Ak nemáte na toalete okno, otvorte okná v okolitých miestnostiach, aby ste vytvorili mierny prievan. V opačnom prípade riskujete vznik plesní.

V zásade môžete v slabo vetraných priestoroch docieliť veľký rozdiel inštaláciou digestorov, ktorá je prekvapivo jednoduchá (samozrejme, v závislosti od presnej povahy priestoru). Ak neexistuje žiadny iný spôsob, ako miestnosť jednoducho vetrať, môžete tiež zvážiť nákup odvlhčovača, aby ste odstránili vlhkosť spôsobujúcu plesne. Aj tie lacnejšie a menšie zariadenia môžu výrazne pomôcť.

Zavesená levanduľa.

3. Osviežte svoju toaletu prirodzeným spôsobom

Keď správne zvládnete základy (dobre vetraná a hygienicky vyčistená toaleta), môžete pristúpiť k záverečným úpravám. Oživte svoju toaletu pomocou živých rastlín a kvetov a vytvorte prostredie, ktoré ulahodí vášmu oku i nosu. Najjednoduchším spôsobom je použiť vonnú zmes. Nevyžaduje žiadnu starostlivosť a je pomerne výrazná, takže svojou vôňou prekryje všetky menej príjemné pachy, ktorých sa neviete zbaviť.

Podobne môžete experimentovať aj s menej tradičnými miskami sušených byliniek. Mäta má nezvyčajnú a veľmi príjemnú vôňu, ktorá tiež vydrží dosť dlho a dobre sa jej darí vo vlhších prostrediach. Sušené kvety sú pekným doplnkom do každej toalety, a to nielen svojou vôňou, ale aj vzhľadom. Levanduľa, rebríček a bodliaky zviazané do kytice a zavesené na zrkadle alebo garniži vnášajú kúzlo vidieka. Len nezabúdajte, že tieto rastlinky sú samy náchylné na plesne, takže ich treba pravidelne vymieňať.

Ak vám sušené kvety nie sú po chuti, skúste ďalší prirodzený spôsob boja proti zápachu na toalete – vytvorte si vlastné sprejové osviežovače vzduchu. Môžete si ich bez problémov namiešať sami a mnohí ľudia im dávajú prednosť pred osviežovačmi z obchodu. Vo väčšine receptov sa využívajú esenciálne oleje zmiešané s alkoholom a vodou. Môžete použiť viacero rôznych vôní a tie potom ľubovoľne kombinovať, až kým nenájdete zmes, ktorá vás najviac osloví.

Záver

V domácnosti sa nájde množstvo problémov, ktoré si vyžadujú rutinnú a dôkladnú pozornosť. Nepríjemné pachy v kúpeľni k nim však nepatria. Ak chcete udržať poriadok v domácnosti, vždy budete musieť utierať prach, vysávať a umývať. Čo sa však týka zápachu z toalety, môžete ho pokojne hodiť za hlavu, ak dodržíte tieto základné opatrenia: hygiena, vetranie a prírodná voňavka. Všetko z toho existuje vo formách, ktoré si vyžadujú minimálnu alebo nulovú údržbu. Ak budete dodržiavať tieto tri jednoduché kroky, zápach z toalety vás už nikdy nebude trápiť.
Cítim nejaký zápach? Prestaňte neustále riešiť zápach z toalety. Riaďte sa týmito tromi jednoduchými krokmi a túto otázku si nemusíte už nikdy viac položiť – pretože budete vedieť, že vaša toaleta nezapácha.