Bref

Čistiaci expres: rýchle prebehnutie toalety v časovom strese

Niekedy máte na programe priveľa vecí na to, aby ste čisteniu záchoda venovali dlhý čas. Avšak túto povinnosť neradno zanedbávať. Preto sme pre všetkých, ktorí bojujú s nedostatkom času, zostavili návod s trikmi, ako dať toaletu do poriadku s minimálnou námahou.

  • Prevencia: V prvom rade nedovoľte, aby sa toaleta zašpinila.
  • Údržba: Použite tablety a bloky, ktoré predídu nepríjemnému zápachu a dodajú toalete nepretržitú sviežosť a vôňu.
  • Oblasti: Ktoré miesta je vhodné vyčistiť ako prvé pre maximalizáciu účinku.
  • Efektivita: Vyberte si správny čistič na toalety.
  • Plánovanie: Kedy si nájsť čas.
Špongia v ruke.

Prevencia: V prvom rade nedovoľte, aby sa toaleta zašpinila.

Nikto z nás nechce mať zapáchajúcu toaletu, avšak nie každý má čas alebo zvyk dostatočne sa jej venovať a udržiavať ju v tip-top stave. Naša rada je jednoduchá: v prvom rade ju nenechajte zašpiniť. Postup je jednoduchý:

Vydrhnutie po každom spláchnutí. Jednoduchým spôsobom, ako predísť prílišnému zápachu toalety, vodnému kameňu a ako udržiavať misu čistú, je zanechať ju v dobrom stave po každej návšteve. To znamená vyčistiť ju kefou nielen vtedy, keď to považujete za potrebné, ale zakaždým. Venujte 20 sekúnd tomu, aby ste obvod misy prebehli WC kefou s kvapkou čističa – jedno kolo pod hladinou vody, druhé nad ňou a tretie v hornej časti pod okrajom. Možno bude chvíľu trvať, než si na túto rutinu zvyknete, myslite však na to, koľko času vám to ušetrí. Keď sa vám to podarí, môže sa stať, že už nebudete musieť toaletu čistiť vôbec.

Špongia pripravená na akciu! Majte v blízkosti toalety špongiu alebo handričku na čistenie a upracte prípadný neporiadok hneď, ako vznikne. Prejdite raz po obvode WC dosky s handričkou a sprejovým čističom na kúpeľne, aby ste sa zbavili močových škvŕn a zápachu, ešte než začnú byť výraznými.

Bref Power Aktiv.

Údržba: používajte tablety a bloky na prevenciu zápachu toalety

Problém so zápachom na toalete je podobný problému so zápachom nášho potu – kým si ho uvedomíme, je už príliš neskoro. To, čo naozaj chcete, je predísť tomuto zápachu skôr, ako vznikne. Najlepší spôsob, ako dostať tento problém pod kontrolu, je zároveň tým najefektívnejším. Stačí používať WC bloky a tablety, pomocou ktorých môžete obmedziť tvorbu vodného kameňa, ako aj súvisiacich baktérií a pachov. Vodný kameň je živnou pôdou pre baktérie, preto dbajte na to, aby vaša toaleta bojovala proti usadzovaniu častíc z tvrdej vody pri každom spláchnutí.

Kocky do toaletnej nádržky
Tableta do WC býva vložená v nádržke na vodu a pri každom spláchnutí sa z nej uvoľňujú čistiace látky. Tie nielen sústavne čistia nádržku a zabraňujú tvorbe páchnucich rias, ale prečisťujú tiež malé otvory navrchu WC misy. Mnohé baktérie sa totiž môžu ukrývať práve tu, pod okrajom, čistenie ktorého je veľmi náročné.

WC bloky
WC blok sa vešia na bok WC misy a pri každom spláchnutí sa z neho uvoľňujú čistiace látky a príjemné vône, vďaka ktorým ostáva voda v toalete čistá a svieža.

Umiestnenie týchto dvoch výrobkov vám zaberie pár sekúnd, ale o to dlhšie pretrvá ich čistiaci a osviežujúci účinok bez toho, aby ste museli pohnúť prstom. Pre zaneprázdnených ľudí sú to nenahraditeľní pomocníci.

Žena čistiaca toaletu.

Oblasti, na ktoré sa sústrediť: Ktoré miesta vyčistiť ako prvé, aby ste dosiahli maximálny účinok

Predstavujete si čistenie toalety tak, že máte ruku po lakeť strčenú vo WC mise a drhnete ju pomocou WC kefy? Práve to môže byť chyba. Nepríjemné pachy a baktérie, ktoré sa snažíte odstrániť, sa často nachádzajú vyššie.

Oblasť 1: Najprv vyčistite priestor pod okrajom
Ak sa bojíte zápachu toalety, prvá vec, ktorú by ste mali urobiť, je vyčistiť priestor pod okrajom. Mnohí ľudia si myslia, že zápach v toalete spôsobujú škvrny a fľaky, v skutočnosti sa však najhoršie páchnuce baktérie často skrývajú pod okrajom misy. Takže ak máte naponáhlo, začnite odhora. Zasuňte kefu pod okraj misy a poriadne toto miesto vydrhnite po celom obvode. Tento postup niekoľkokrát zopakujte a potom spláchnite.

Oblasť 2: Vrch misy
Ďalšie sídlo škvŕn a pachov, najmä zápachu moču, je horná časť misy. Takže opäť, odolajte prirodzenému nutkaniu ponoriť kefu do hlbín, a namiesto toho si vezmite handru alebo špongiu a najprv dôkladne utrite toto miesto. Nezabudnite ňou prejsť okolo všetkých upevnení a úchytov, ako aj zadných častí dosky.

Oblasť 3: WC doska
Pri čistení nezabudnite ani na WC dosku. Opäť je to miesto, na ktorom sa môžu zdržiavať nepríjemné pachy, najmä pach moču. Vezmite si štandardný sprejový čistič na kúpeľne a handričku a utrite ju. Nezabudnite na pánty a spoje, ktoré bývajú často najhorším zdrojom zápachu.

Oblasť 4: Sifón
Teraz sa môžete konečne zamerať na spodnú časť toalety a poriadne ju prečistiť. Avšak pozor, tieto hnedé škvrny sa neodstraňujú ľahko, preto si ich nechajte na taký deň, kedy im budete môcť venovať viac času a námahy.

Experimentujúce dieťa.

Efektivita: Vyberte si správny čistič na toalety

K dispozícii máte nespočetné množstvo WC čističov, od vlastnoručne vyrobených prírodných prostriedkov až po bielidlá. Ak však chcete čistenie urýchliť, správnou voľbou je vždy kvalitný WC čistič. Tu je dôvod:

Prírodné prostriedky: očividne nemáte dostatok času na to, aby ste sa hrali s miešaním vlastných zázračných elixírov, ktoré navyše nemusia mať na tieto zažraté škvrny žiadny efekt. Radšej na ne zabudnite.

Mimoriadne silné WC čističe: niekedy pri príležitostných upratovaniach potrebujete o niečo silnejší WC čistič, napríklad, keď je toaleta mimoriadne špinavá alebo keď ju jednoducho chcete vyčistiť naozaj dôkladne a detailne. Na takéto príležitosti sa skvelo hodí rad Bref x10 Effect, ktorý odstraňuje vodný kameň a špinu nad aj pod hladinou vody a vracia WC mise žiarivý lesk.

Hodinky.

Plánovanie: Kedy si nájsť čas

Existuje niečo ako vhodná chvíľa na čistenie toalety? Ale samozrejme! Musíte len použiť svoju predstavivosť. Nájdite si nejaké časové okno, ktoré mávate zvyčajne voľné (nevyužitý čas) a zaplňte ho radosťou z dobre vykonanej špinavej práce. Napríklad pred odchodom do práce alebo pred piatkovým stretnutím s priateľmi, prípadne čas, kedy čakáte, než sa vám uvarí večera.

Zvýšte svoju efektivitu tým, že budete robiť dve veci naraz. Pri čistení toalety nepotrebujete veľmi využívať hlavu. Takže kým pracujete rukami, môžete myseľ zamestnať niečím iným. Napríklad počúvať podcast? Alebo sa učiť jazyk? Prípadne vybaviť telefonát, ktorý ste už dlho odkladali? Stačí si zvoliť správnu cestu a z čistenia toalety sa stane skvelá príležitosť na sebazdokonaľovanie.

Máte naponáhlo? Skráťte čas potrebný na vyčistenie toalety. Jednoduché nápady, ako urýchliť a zefektívniť čistenie.