Bref

4 spôsoby ako udržať toaletu čistú

Nikto nemá rád čistenie toalety, a keď už sa do toho musíme pustiť, chceme to mať za sebou čo najrýchlejšie a najefektívnejšie. A najlepším spôsobom, ako dosiahnuť, aby ste záchodu museli venovať len minimálnu pozornosť, je udržiavať ho čistý priebežne!

Ak budete používať správne výrobky a zanecháte ho čistý po každom použití, môžete samotné čistenie zredukovať na minimum. Navyše si môžete byť istí, že vaša toaleta je vždy čistá, takže sa kvôli nej nebudete musieť hanbiť ani rozčuľovať. Zozbierali sme 4 najlepšie tipy, ako sa postarať o to, aby vaša toaleta ostala čistá dlhšie...

1. Posaďte sa, aby bola vaša toaleta čistejšia

V niektorých domácnostiach je to možno kontroverzná téma, ale jedným z najjednoduchších spôsobov, ako udržať toaletu dlhšie čistú, je nepoužívať ju postojačky. Ak si ženy aj muži pri malej potrebe sadnú, toaleta ostane čistá dlhšie. Pravda je taká, že moč, ktorý netrafí do misy, sám od seba nezmizne. Zanecháva škvrny, vsakuje či zostáva na mieste a vytvára zapáchajúce fľaky na podlahe okolo toalety, na doske a navrchu misy. Sadať si k malej potrebe sa môže zdať ako strata času, ale opak je pravdou.

2. Použite kefu pri každom spláchnutí

WC kefa je na to, aby sa používala. Nielen pri čistení toalety, ale aj po každom jej použití. Ide o jednoduchú rutinu, ktorú si ľahko osvojíte a vďaka ktorej bude vaša toaleta vždy čistá. Stačí, ak zakaždým prejdete kefou s trochou WC čističa po obvode misy. Čoskoro zistíte, že každotýždenné čistenie je takmer zbytočné. Aby ste s kefou dosiahli čo najlepšie výsledky, čistite ju a pravidelne vymieňajte. WC kefy sa rýchlo zašpinia a opotrebujú. A hoci novú kefu kúpite pomerne lacno, pre mnohých ľudí sa to zdá byť životná investícia! Pritom o nič nejde. WC kefu je dobré často vymieňať, ideálne vždy po niekoľkých mesiacoch. Užitočný tip: životnosť kefy predĺžite tým, že ju pred vrátením do stojana necháte najprv vyschnúť. Môžete napríklad sklopiť WC dosku a strčiť rúčku kefy medzi dosku a vrchnú časť misy. Ak kefu hneď vrátite do stojana, je možné, že zostane dosť špinavá a vlhká.
WC kefa v toalete.

3. WC blok chráni toaletu pred zašpinením

Používajte dobrý WC blok, aby vaša toaleta ostala čistá, voňavá a bez hnedých škvŕn. Bref Power Aktiv pôsobí ako prevencia proti vodnému kameňu, vytvára penu naspodku misy a po každom spláchnutí zanecháva v toalete príjemnú vôňu. Jeden WC blok vydrží až 250 spláchnutí, takže neexistuje jednoduchší spôsob, ako sa postarať o dlhotrvajúcu čistotu toalety. Komplexné riešenie pre potreby vašej hygieny a sviežosti s jednoduchou inštaláciou a výmenou. Ak na okraj WC misy zavesíte ten najlepší WC blok, už sa viac nemusíte obávať o toaletu. Vždy bude dobre vyzerať aj voňať.
Bref Power Aktiv Hygiene.

4. Pravidelné čistenie

Nakoniec je potrené pripomenúť, že kľúčovým komponentom pre čistotu toalety je... pravidelné čistenie. Po prvé, skúste naučiť členov svojej domácnosti, aby po sebe upratovali drobné nehody hneď po tom, ako nastanú. Vďaka rýchlemu zásahu na odstránenie škvŕn môže toaleta vydržať čistá oveľa dlhšie. Uvedomelé používanie toalety znamená, že si ju po sebe vždy vyčistíte a nenecháte problémy na niekoho iného, ani ich neodložíte na neskôr.

Po druhé, stanovte si termín pravidelného čistenia toalety a kúpeľne aspoň raz do týždňa. Bez pravidelného času sa môže ľahko stať, že túto činnosť začnete zanedbávať. Ak sa o toaletu dobre staráte, jej dôkladné vyčistenie raz do týždňa by nemalo zabrať viac ako 10 až 15 minút. Nájdite si vhodný čas vo svojom týždennom harmonograme, ktorý vyčleníte na čistenie toalety. Môže to byť pred večerným kurzom, pred odchodom do práce alebo predtým, ako si pozriete svoju obľúbenú televíznu reláciu. Nájdite si ľubovoľnú motiváciu, stanovte si presný čas a dodržujte ho!

Je vhodné pripomenúť, že aj toaleta, o ktorú sa staráte priebežne, si raz za čas vyžaduje dôkladnejšie čistenie. To znamená vydrhnúť vnútornú časť nádržky a odstrániť WC dosku. Nie je to nič príjemné, ale stačí, ak tento proces absolvujete raz alebo dvakrát do roka. Aby ste na to nezabudli, zapíšte si tieto termíny do diára, alebo ešte lepšie, poznačte si ich ako opakovanú činnosť do svojho elektronického kalendára.

Zredukujte úkony potrebné na vyčistenie toalety. Predíďte jej zašpineniu s našimi 4 tipmi na udržanie čistoty