Bref

10 najlepších tipov ako si vylepšiť kúpeľňu

Skvelý nový vzhľad kúpeľne sa dá dosiahnuť veľmi ľahko.

Zatiaľ čo celková rekonštrukcia kúpeľne býva najzložitejšia v porovnaní s ostatnými miestnosťami v byte, tak vizuálne vylepšenie pomocou doplnkov je veľmi jednoduché. Pre lepší vzhľad nie je vždy potrebný razantný zásah ako je napríklad výmena umývadla alebo toalety. Dosiahnite nový vzhľad pomocou nápaditých efektívnych prvkov!

1. Sprchové závesy

Neexistuje jednoduchší spôsob ako oživiť kúpeľnu než zmeniť sprchové závesy za dizajnovo výrazný prvok. Nový pestro sfarbený záves dá vašej kúpeľni nový nádych. Farebné sprchové závesy sú skvelou voľbou hlavne v menších a farebne nevýrazných kúpeľňach. Dnešné online portály poskytujú takmer neobmedzenú ponuku najrôznejších typov a farebných vzorov. Dokonca si na závesy môžete vytlačiť vlastnú fotografiu. Vhodné je, ale držať sa už vyskúšaných typov, ako sú:

  • Jednoliate faberné závesy
  • rírodné motívy
  • Opakujúce sa vzory

Pamätajte si, že menej je niekedy viac, takže dbajte na to, aby kúpeľňa nebola príliš „preplácaná“. Podmorské scenérie a obľúbené postavičky z animovaného filmu by mali ostať v detskej izbe.

Priveďte do vašej kúpeľne farby

2. Kúpeľňové podložky

Rovnako ako sprchové závesy, tak i kúpeľňové koberce môžu príjemne oživiť vašu kúpeľňu. Koberec si môžete zavesiť na stenu alebo z neho urobiť podložku, koberec je oveľa viac neobvyklý - ale stále jednoduchý prvok, ktorý do vašej kúpeľne prinesie nové farby a vzory. Opotrebovanie, poničenie a hygiena sú problémy, ktoré so sebou prinášajú použitie koberca vo vlhkých miestnosťach, takže je dôležité vybrať koberec z materiálu, ktorý nebude hneď plesnivý a nebude sa drobiť. Tkané rohožky sú viac odolné proti vode, preto budú ideálnou voľbou práve do kúpeľne. Alebo napríklad bambusové rohožky sú do kúpeľne tiež veľmi vhodné. Koberec je vhodný do rôzne vybavených kúpeľní, ideálne ale je, ak sa hodí i k zbytnu vybavenia.

Koberec pomáha zmeniť celý priestor

3. Farebné steny a tapety

Natieranie a maľovanie. Pre mnohých z vás znamená veľmi namáhavú činnosť, ktorá je naviac drahá ajej výsledok nikdy nie je zaručený. Prinášame vám niekoľko nápadov ako si celú vec uľahčiť a uľaviť tak i vašej peňaženke.

Pruhy. Jednoduchý farebnýý pruh môže dodať jednofarebnej kúpeľni úplne nový nádych. Problém je ale s dodržiavaním tvarov a ťahov štetca. Ideálnym pomocníkom je lepiaca páska, ktorá sa dá kúpiť v každom hobby - markete.

Farebná plocha. Máte v kúpeľni časť vystúpenej ohraničenej plochy? Namiešajte si odtieň farby, ktorý máte napríklad na závese, rohožke alebo nábytku a aplikujte tento odtieň na vystúpenú plochu. Celý priestor sa hneď zjednotí.

Samolepiace tapety. Tieto dekoratívne tapety sú vhodné iba v prípade malej aplikácie.Preto sa odporúča umiestniť ich na časť steny. Majú neskutočne veľa vzorov a motívov a z celej ich škáry si vyberie každý.

Farebné zóny vo vašej kúpeľni

4. Zrkadlá

Zrkadlá sú neodlúčiteľnou súčasťou každej kúpeľne. Do miestnosti pridávajú svetlo, zväčšujú priestor a pri správnom použití sú ozdobou celej miestnosti. Jeidné čo musíte vy urobiť so svojím zrkadlom je vybrať ten správny rám, ktorý dizajnovo zapadne do vašej kúpeľne.

Kúpeľňové zrkadlo

5. Farebné sklo

Tmavé lesklé farby sa odrážajú po celej miestnosti a tým môže vzniakť pocit, že je návštevník pod vodnou hladinou. Tento efekt je výrazný hlavne počas chladných, ponurých dní. Existuje celá škála spôsobov ako dosiahnuť tento efekt i vo vašej kúpeľní. Od lacných až po veľmi nákladné. Medzi tie lacné zaraďujeme napríklad svetlá z farebného skla a kovu. Toto riešenie evokuje hlavne exotický až arabský štýl interiéru. Ďalšou možnosťou je nalepenie špeciálnych vzorových fólií na okná, čím docielite i zvýšenie súkromia.

Vitráže prinášaju kúsok duchovna

6. Umenie

Kúpeľňa môže byť i vašou nečakanou umeleckou galériou. Vystavením niektorých replík umeleckých obrazov a diel prekvapíte nejednu návštevu. Kúpte si repliku obrazu od slávneho autora a nechajte ju zarámovať, Na výzdobu vašej kúpeľne bude mať obraz zásadný dopad.

Umenie vo vašj kúpeľni

7. Dary a suveníry

Kúpeľne a toalety disponujú zvyčajne mnohými poličkami, ktoré môžete využiť pre darčeky a suveníry z ciest a pochváliť sa tak každej návšteve. Zaujímave a nezvyčajné predmety sú lákadlom pre ľudské oko a tento neformálny spôsob skrášlenia interiéru ocení nejeden priateľský cestovateľ v koži hosťa.

Suveníry z vašich ciest

8. Morské mušle

More a pláže patria medzi veľmi obľúbené motívy kúpeľní. Je ľahko dosiahnuteľný za použitia niekoľko jednoduchých prvkov. Tento štýl môžete vytvoriť veľmi ľahko, pretože u mnohých kúpeľňových dekorácií je práve motív mora často používaný. Ďalšou možnosťou je využiť svoju dovolenku k nazbieraniu rôznych mušlí. V kúpeľní potom umiestnite misky s nazbieranými mušľami, sklenené fľaše s loďami a ďalšími spomienkami na vašu nedávnu dovolenku.

Doplnky z pobrežia

9. Ozdobné detaily

V súčasnej dobe doslova „letí“ využívanie nezvyčajných ozdobných rukovätí na poličkách a vitrínach. Na trhu je veľa obchodov, kde si môžete zakúpiť netradičnú rukoväť a ozdobiť tak svoju starú skriňu alebo iný kus nábytku. Vyberte si niekoľko rôznych farebných typov rukovätí a vylepšite svoju kúpeľňu jednoducho a moderne.

Ozdobné rukoväte

10. Vázy, poháre a misky

Pre výraznú zmenu vašej kúpeľne je možné použiť obyčajné predmety v netradičnom prevedení. Farebné abstraktné vázy a misky dokážu nudné miesto maximálne rozjasniť. Pokiaľ sa však chcete držať späť, umiestnite klasické svetlé vázy a dodáte kúpeľni eleganciu a estetiku. I pár takýchto doplnkov môže znamenať veľký rozdiel.

Dekorácia kúpeľní

Vytvorte zo svojej kúpeľne úžasné miesto. Máme pre vás 10 typov ako to docieliť s minimálnym úsilím.